ESENCIÁLNÍ OLEJE

Esenciální oleje jsou přírodní výtažky, které se používají v aromaterapii, ale také v kuchyni. Esenciální oleje lze inhalovat nebo aplikovat lokálně a mají řadu využití, včetně pomoci při problémech se spánkem, při zklidnění mysli nebo zažívacích potížích. Lze je také smíchat se základem, jako je kokosový nebo mandlový olej, a vytvořit tak směs esenciálních olejů pro lokální použití. Organické oleje mají terapeutické účinky, proto se staly již v v dávných dobách oblíbeným pomocníkem v životech mnoha kultur.

ESENCIÁLNÍ OLEJ RŮŽE

Růžový esenciální olej je jedním z nejcennějších a nejdražších olejů na světě. Získává se z okvětních lístků růží, které rostou v mírném podnebí. Růžový olej se již tisíce let používá k hojení ran a zmírnění zánětů a lze jej nalézt také při lékařských procedurách, jako jsou aromaterapeutické masáže. Léčivé účinky růžového oleje jsou dány vysokým obsahem antioxidantů a také schopností regenerovat kožní buňky a zároveň redukovat jizvy nebo strie. Je velmi významným olejem k harmonizaci srdeční čakry, pomáhá otvírat v člověku bezpodmínečnou lásku, uklidňuje a navozuje pohodu. Podporuje naši schopnost sebelásky a pomáhá léčit hluboká emoční zranění.

ESENCIÁLNÍ OLEJ NEROLI

Neroli olej se získává z květů hořkého pomerančovníku (Citrus aurantium var. amara nebo Bigaradia). Olej se destiluje již stovky let a oblíbila si ho zejména princezna Marie Louisa Savojská, která ho používala k provonění svých rukavic a koupelí. Její manžel, španělský král Filip V., nechal speciálně pro ni vysadit pomerančovníky v královském paláci v Seville.

Esenciální olej neroli je známý svými uklidňujícími a relaxačními účinky. Lze jej použít k uvolnění úzkosti, stresu a napětí. Neroli také pomáhá při šoku, smutku a žalu způsobeném stresem, ztrátou blízké osoby nebo nemocí. Jeeho frekvence pomáhá otevřít srdeční čakru, povznáší ducha, přináší důvěru, sílu, odvahu a radost. Reguluje rytmus srdce.

ESENCIÁLNÍ OLEJ MEDUŇKA

Meduňka je velmi účinná při léčbě stresu, úzkosti a deprese. Tento esenciální olej lze aplikovat přímo na pokožku nebo inhalovat zevně pomocí difuzéru či inhalátoru. Je vhodný i pro děti, meduňka jim pomáhá lépe spát, protože zklidňuje nervový systém a emoční poruchy. Esenciální olej má antistresové vlastnosti, které pomáhají v boji proti oparům způsobeným virem herpes simplex typu 1 (HSV-1). Je dalším olejem na harmonizaci srdeční čakry. Má vysokou emocionální a duchovní účinnost. Pozitivně působí na činnost plic, při astmatu uvolňuje a harmonizuje.

Pokud byste chtěli zlepšit svou celkovou pohodu, zvažte zařazení meduňky do své každodenní rutiny přidáním několika kapek tohoto esenciálního oleje do difuzéru nebo umístěním několika sušených listů z rostliny do květináče.

ESENCIÁLNÍ OLEJ SLAMĚNKA

Ceněná hlavně pro své účinky na pleť, podporuje hydrataci a pomáhá udržet mladistvý vzhled. Podporuje oběhový systém. Používá se při krvácení, krevních sraženinách, ke zlepšení hojení modřin a zastavení krvácení z nosu. Pomáhá při přijetí hlubokých bolestí a přináší odpuštění. Na fyzické úrovni harmonizuje krevní tlak. Detoxikuje lymfatický systém. Odstraňuje zmatek, přináší jasnost, stejně tak, jako pití kvalitního kakaa.